7.2.15

Totaalne muutumine: köögi eri vol 2

Kui ma kööki tellima hakkasin, oli masu juba alanud. Mis võiks tähendada seda, et kõik mööblifirmad lausa võitlesid klientide pärast. Tegelikkus oli aga hoopis vastupidine. Saatsin välja umbes seitse hinnapäringut ning nendest ettevõtetest ainult üks tundis pärast huvi, et kas pakkumine sobib ja millal mööblit tegema asume.

Enne / Before
Seega polnud mul just liiga keeruline valikut teha ning tellisime oma köögi ühest Nõos asuvast ettevõttest (nime olen unustanud).

Tapeet on köögiseinast eemaldadatud, juhtmed juba veetud
Kuna töömehed said siseviimistlusega üllatavalt ruttu ühele poole, siis avanes meil võimalus sisse kolida tükk maad plaanitust varem. Nii pidime esialgu püsti panema ajutise köögi. Ostsin tööpinna pikkusega 4,5 meetrit ja siis hakkasin mõtlema, et ei tea, kuidas selliseid asju ka koju tuuakse. Huvitaval kombel see minu autosse ei mahtunud.

Abivalmis pood tõi mulle tööpinna ise koju ning püstitasime selle ahju ja metalljalgade peale. Panime paika ka kraanikausi, ühendasime veesüsteemiga ning nii teenis see improviseeritud köök meid truult mitmeid kuid.

Minu kinnismõte oli, et köök peaks olema valge. Nii saigi tellitud võimalikult lihtne ja paljude sahtlite ja kappidega kõrgläikeline mööbel. Paljud on imestanud, et kuidas me jõuame seda puhastada, kuid tegelikkuses ei paista iga näpujälg välja ning kappide hooldamine liigset vaeva ei valmista. Oleme seda kööki kasutanud nüüd enam kui viis aastat ning siiani on ta tublisti vastu pidanud.
Kuna vanni polnud kuskil hoida, siis seisis see mõnda aega tulevases köögis
Ajutine köök
Töömehed kööki paigaldamas


Pärast / After

Tõmbasime tööpinna kohale pika trossi, mis täidab meie köögis teadetetahvli rolli. Sinna on väga mugav pesulõksuga kinnitada kõik parasjagu aktuaalne info alates kalendrist ja teatripiletitest kuni sünnipäevakutsete ning poenimekirjani. Lisaks riputame sinna tihti üles ka koduste noorte kunstnike värskeima loomingu.1 kommentaar: